Blog

Jak wzmocnić włosy na wiosnę?

Twoje włosy to jednocześnie Twoja wizytówka. Piękna, lśniąca fryzura doskonale podkreśli Twoje piękno i będzie pasować do każdej kreacji. Aby jednak były zdrowe i puszyste, potrzeba im odrobiny pielęgnacji. Choć o włosy należy dbać o każdej porze roku, na wiosnę sytuacja staje się nieco trudniejsza. Słoneczna pogoda podnosi na duchu, ale Twoje włosy mają za sobą wiele chłodnych miesięcy. Teraz musisz więc przygotować je na to, by mogły stawić czoła gwałtownym zmianom klimatu.

Dlaczego włosy po zimie są zniszczone?

Zima może być trudnym okresem dla włosów. Stykają się one wtedy z zimnym, suchym powietrzem i niesprzyjającą pogodą. Wszystko, co się z tym wiąże, może sprawić, że Twoje włosy będą odwodnione. A gdy brakuje im odpowiedniego nawodnienia, są bardziej podatne na łamanie, niż w cieplejszych miesiącach. Gdy temperatury zaczynają spadać, spada również poziom wilgoci w powietrzu. Właśnie to jest najczęstszą przyczyną łamliwych włosów. Suche powietrze  – zarówno na zewnątrz, jak w domu – wysysa wilgoć z Twoich pasemek, przez co znacznie łatwiej jest je uszkodzić. Jest to zła wiadomość szczególnie dla posiadaczy kręconych włosów. Z natury są one często bardziej suche i spadek wilgotności działa na nie jeszcze gorzej, niż ma to miejsce w przypadku innych fryzur.

Jaka dieta wpływa na zdrowe włosy?

Przede wszystkim – nie zapominaj o śniadaniach! Dla Twojego ciała – a zatem i dla włosów – jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Energia, której organizm potrzebuje do utrzymania włosów w dobrym stanie jest najniższa z samego rana lub po przebudzeniu! Zjedz zbilansowane i pożywne śniadanie, które składa się z białek i złożonych węglowodanów. W ten sposób zapewnisz swoim włosom zastrzyk odżywienia. Ważne jest też, by pić około 1,5-2 litry wody dziennie – w zależności od poziomu aktywności i klimatu. Twoja skóra głowy, podobnie jak w każdym innym miejscu na ciele, może ulec odwodnieniu, co jest zabójcze dla włosów.
Niezwykle istotne dla wzrostu włosów jest również żelazo. Jeśli Twoja dieta na to pozwala, spróbuj jeść chude czerwone mięso co najmniej dwa razy w tygodniu, zwłaszcza jeśli miesiączkujesz. W przeciwnym razie uzupełnij swój jadłospis o suplement diety, który zawiera żelazo. Twój fryzjer damski na pewno pomoże w prawidłowym doborze diety. Jednak skutecznie wchłania się ono tylko wtedy, gdy spożywasz je razem z witaminą C. Wypij zatem szklankę świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego lub zjedz jeden ze swoich ulubionych owoców.

 

Jak wzmocnić włosy?

Istnieje wiele sposobów na to, by wzmocnić swoje włosy. Przygotowaliśmy kilka najważniejszych punktów, które mogą pomóc Ci utrzymać ich zdrową kondycję.

  • Ogranicz użycie chemikaliów. Nadmierna stylizacji włosów może być szkodliwa na wiele różnych sposobów. Jeśli często farbujesz lub rozjaśniasz włosy, może je to osłabiać od samej nasady. To samo tyczy się trwałej ondulacji lub innych inwazyjnych zabiegów.
  • Zwiększ spożycie cynku. Minerał ten wiąże ze sobą białka, które zwiększają wytrzymałość każdego kosmyka włosów. Ponadto wspomaga on produkcję sebum, które jest potrzebne do ich ochrony. Najwięcej cynku znajdziesz w owocach morza i chudym mięsie. Rozwiązaniem może być także odpowiednia suplementacja.
  • Nie susz całkowicie mokrych włosów. Może wydawać się to dziwne, ale nigdy nie susz włosów… gdy są mokre. Zamiast tego odczekaj około 50 minut, aż częściowo wyschną. Nawet wtedy lepiej jest obniżyć temperaturę suszarki, ale nawet jeśli tego nie zrobisz, szkody będą znacznie mniejsze.

 

Kosmetyki do pielęgnacji włosów zniszczonych.

Nawet, jeśli Twoje włosy uległy zniszczeniu, nie jest to jeszcze koniec świata! Jeśli zaczniesz używać odpowiednich kosmetyków, nadal masz szansę przywrócić swoją fryzurę do stanu świetności. W pierwszej kolejności powinieneś poszukać odpowiedniego zestawu do pielęgnacji. Najczęściej składa się on z szamponu, odżywki i specjalnej maseczki, która skutecznie odnowi Twoje włosy. Bardzo ważne jest jednak, by odpowiednio dopasować kosmetyki do stanu zdrowia Twoich włosów. Jeśli masz suchą skórę, prawdopodobnie nie użyjesz kremu, który jest przeznaczony do skóry tłustej. Z włosami sprawa ma się podobnie – na różnym etapie zniszczenia mogą się przydać różne kosmetyki.
Jak korzystać z zestawu do pielęgnacji? Szampon wmasuj w mokre włosy, a następnie spłucz. Potem nałóż odżywkę i pozostaw ją na jedną do trzech minut przed ponownym spłukaniem. Maseczkę do włosów stosuj raz lub dwa razy w tygodniu po umyciu szamponem. Warto również zaczerpnąć porady swojego fryzjera w Bielsku-Białej. Nałóż ją, po czym pozostaw na trzy do pięciu minut, a następnie spłucz. Uwaga: zalecenia w kwestii poszczególnych produktów mogą się od siebie różnić, dlatego zawsze sprawdzaj instrukcje producenta na opakowaniu. 

Choć w przypadku włosów wiele zależy od genów, poprawa diety i odpowiednia pielęgnacja z pewnością będą miały na nie korzystny wpływ. Jedz zdrową żywność, która zawiera witaminy i minerały – zwiększy to trwałość i połysk Twoich włosów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wspomagaj dietę suplementacją. Unikaj także szkodliwych nawyków i wybieraj dobre jakościowo kosmetyki, które odpowiednio nawilżą Twoje włosy.